FARMOLOG ÇÖZÜMLERİMİZ

Dijital Dönüşüm, Büyük Veri, Yazılım ve Daha Fazlası...

FARMOLOG FARMER

Parçalı tarım arazilerinde planlama yapmayı ve aktivite kaydı tutmayı kolay ve dijital hale getiren Farmolog Mobil Uygulaması ile üretiminiz artık cebinizde.

gelişmiş-hava-tahmini.png
Gelişmiş Hava Tahmini

Tarlanızın konumuna özel gelişmiş 7 günlük hava tahminini görebilirsiniz. Don, dolu, yağış, fırtınalara karşı önlemlerinizi alabilir, tarla faaliyetleriniz için doğru hava tahminlerine göre planlama yapabilirsiniz.

planlama-ve-aktivite-kayitlari.png
Planlama ve aktivite kayıtları

Tarım işletmelerinizde yaptığınız faaliyetlerin kaydını tutmak, operasyonlarınız ve bilinçli karar vermeniz için önemli bir araçtır.

gelir-gider-kayitlari.png
Gelir ve gider kayıtları

Zirai ilaçtan akaryakıt giderlerine, işçilik giderlerinden hibe gelirlerinize kadar tüm gelir ve giderlerinizin kaydını tutabilir, aylık ve yıllık bazda kârınızı takip edebilirsiniz.

bg_1.jpg

FARMOLOG ANALYTICS

Ürün Desenini Planla ve Hasat Verimlerini Tahmin Et

Analytics-1.png

VERİYE DAYALI TARIM

Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi ile Daha Verimli Üretim

Makine öğrenmesinin doğru veriler ile etkin kullanımı sayesinde, tarımsal metrikler doğru noktalardan toplanarak birçok olası problem yaratabilecek hadiseler önceden kestirilebilir olacaktır. Olası problemler için önlem alınarak hem verim/zaman hem de maliyet anlamında ciddi kazançlar sağlanabilmektedir.

Bölgeler için verimli tarım ürünleri, sulama ihtiyaçları, ilaçlama ve gübreleme isterleri ve bunların zaman içindeki etkileri/değişimleri ortaya konarak doğru ürün deseni önerileri verilebilmektedir.

FARMOLOG BUSINESS

Sözleşmeli tarım modeli ile çalışan alıcılar için; ekimden gübrelemeye, ilaçlamadan hasada, saha ziyaretlerinden eğitimlere ve daha fazlası için tek merkezden yönetim imkanı sağlıyoruz. Üretim ve satış planlama, raporlarlama, verilen kararlar artık daha hızlı ve daha tutarlı.

tarla-kayitlari-01.png
Tarla Kayıtları

Arazilerinizin mahsül ve altyapısının haritalandırılmasına yardımcı olur. Coğrafi koordinatlar ile birlikte arazi sayısı, parsel büyüklükleri, mahsül çeşitleri ayrıntılarına ulaşmanızı sağlar.

üretim-kayitlari-01.png
Üretim Kayıtları

Tarlada kullanılan girdi kullanımının yanı sıra tarla bazında yapılan faaliyetlerin izlenmesine de yardımcı olur. Saha fotoğrafları, gözlem raporları ve detaylı notlar ile süreçlerin yönetimi daha kolay hale gelir.

sözleşme-kayitlari-01.png
Sözleşme Kayıtları

Çiftçiler, sözleşmeler ve sağlanan girdilerin kaydının tutulmasını sağlar. Sözleşmeli tarım şirketlerinin istedikleri kalitede mahsül almasını ve çiftçilerin daha iyi gelir elde etmesine aracılık eder. Şirket kaynaklarının verimli kullanılmasına ve sözleşmelerin optimize edilmesine yardımcı olabilir.

ihracat-belgeleri-2-01.png
İhracat Belgeleri

Meyvelerin, sebzelerin ve diğer gıda ürünlerinin ihracatına ilişkin tüm kurallara uyulmasına ilişkin yardımcı doküman oluşturmayı sağlar. Ülkelerin gerekli düzenlemelerine uygun olunmasında gıda ihracatı firmalarına yardımcı olur.

gelişmiş-raporlara-2-01.png
Gelişmiş Raporlar

Tarımsal işletme işlevlerini geliştirmek, stratejik planlamalar yapmayı sağlamak için gelişmiş raporlamalar sunar. Gelişmiş raporlar ile işletme performanslarının değerlendirilmesi, daha hızlı ve doğru kararların verilmesi için verilerin yönetilmesine yardımcı olur.

analitics-01.png
Analitik

Tarımsal verileri, güçlü karar verme aracına dönüştürmeyi sağlar. Makine öğrenmesi yöntemi ile mahsul verimliliğinin artırılması için öneriler verebilir. Karmaşık tarımsal verilerin karşılaştırılması ile çiftçilerin daha iyi kararlar almasına yardımcı olacak öneriler üretir.